Hala Stulecia we Wrocławiu, znana także jako Hala Ludowa, to jeden z najważniejszych zabytków miasta i jedna z najciekawszych hal widowiskowych w Europie. Hala została zbudowana w latach 1911-1913 w ramach Wystawy Stulecia, która odbyła się we Wrocławiu.

Hala Stulecia jest szczególnie ciekawa ze względu na swoją architekturę. Jest to budynek o konstrukcji stalowej, który został wzorowany na rzymskim Koloseum. Hala posiada charakterystyczną kopułę, która w czasach wznoszenia była największą wśród tego typu obiektów na świecie. Wewnątrz znajduje się duża hala widowiskowa z trybunami, która jest idealna do organizowania koncertów, spektakli teatralnych i innych wydarzeń.

Hala Stulecia jest także ważnym miejscem historycznym. W czasie II wojny światowej była ona siedzibą niemieckiego wywiadu, a zaraz po wojnie zaczęto prace nad Wystawą Ziem Odzyskanych i od razu zaczęły się tu odbywać targi, koncerty. Sport ponownie pojawił się dopiero w latach ‘60.

Jeśli chodzi o zwiedzanie, Hala Stulecia oferuje zwiedzanie z przewodnikiem, podczas którego można zobaczyć hale widowiskową. Możliwe jest także wejście na taras widokowy, skąd roztacza się piękny widok na Pergolę oraz Park Szczytnicki.

Jako organizatorzy Kustomhead nieprzypadkowo wybraliśmy właśnie ten obiekt do organizacji wydarzenia. Ogromna przestrzeń, zabytkowa architektura, usytuowanie na terenie miasta oraz infrastruktura obiektu to niepowtarzalne argumenty aby impreza odbywała się właśnie w Hali Stulecia!

Kategorie: Blog 2023