Już 5 marca 2022 we wrocławskiej Hali Stulecia festiwal Kustomhead i Wrocław Tattoo Show, na których nie zabraknie świetnej muzyki 🎵 To niezła gratka dla wszystkich fanów rockabilly i mocnego rockowego brzmienia 😈 Nieczęsto się zdarza, żeby w jednym miejscu zagrało aż tyle zespołów z klimatu Rockabilly! Muzyczne show zakończy koncert heavy metalowej grupy Tester Gier. Będzie ostro. Nie może Cię zabraknąć. Nie na tak 🔥🔥🔥 wydarzeniu.


Kto zagra?


😈 Blueberry Hill 😈 warszawski zespół grający rockabilly oraz hillbilly – wczesną formę amerykańskiego rock and rolla. Koncerty kwartetu w składzie: Dominik „Prettyboy”, Zosia „Rockin’ mama” i Andrzej „Pleban” i Wawrzyn Młynarczyk. Muzyka, którą proponują to powrót do buntowniczych lat 50., kiedy na ulicach miast królowały motocyklowe gangi, najlepszym środkiem podróży stanowiły Cadillaki, a na ścianach każdego warsztatu wisiały rysunki dziewczyn w stylu pin-up 👠 W 2017 roku zespół wziął udział w X edycji Mam Talent Polska, gdzie dotarł do półfinału. Ich główną inspirację stanowią nagrania, które ukazały się pod szyldem wytwórni Sun Records. Nie bez znaczenia dla ich muzyki są też wpływy artystów krążących gdzieś między rock and rollem, bluesem, jazzem i country, takich jak: Elvis Presley, Eddie Cochran, Chuck Berry, Janis Martin.
Blueberry Hill na fb: https://www.facebook.com/blueberryhillrock


💘 Burnin’ Hearts 💘 tworzy czterech muzyków pochodzących z Mazowsza: Czarek „Czaro” Szymaniak (wokal), Paweł „Yoda” Jodko (gitara), Andrzej „Pleban” Chorzela (kontrabas) i Artur „Arczi” Mańkowski (perkusja). Ich debiutancka płyta nosi tytuł „Rockabilly Life”, a jej odsłuch posiada moc wywoływania wrażenia podróży w czasie oraz obcowania z klasyczną kapelą tamtej epoki ⏳ Muzyka, którą grają to bezkompromisowe rockabilly, zarówno w wersji klasycznej, jak i neo. W swoim repertuarze oprócz autorskich numerów, mają covery takich klasyków sceny jak Elvis Presley, Eddie Cochran, Carl Perkins, Buddy Holly, Stray Cats czy Motorhead.
Burnin’ Hearts na fb: https://www.facebook.com/burnin.hearts


🎶 The Harpagans 🎶 zespół, którego stałym bywalcom Kustom Konwentu nie trzeba przedstawiać. Kwartet The Harpagans w składzie: Bartłomiej Kopczacki (gitara i wokal), Mateusz Sopata (perkusja i chórki), Mateusz Trybulec (kontrabas) oraz Piotr Łata (saksofon) powstało wiosną 2012 roku, biorąc sobie za cel niesienie rock and rolla w świat 🌏 Zespół inspiruje się brzmieniami lat 50 i 60. W ich muzyce można usłyszeć wpływy takich gatunków jak rockabilly, surf, big beat oraz swing. „Wielki Szu” to tytuł pierwszej płyty czeladzkiego zespołu The Harpagans. Z sześciu utworów zamieszczonych na płycie dwa zostały docenione przez redakcję radiowej Trójki 📻 na antenie której pojawiły się kilkukrotnie. W 2020 roku zespół wydał swoją pierwszą płytę długogrającą pt.: „Dzień i Noc”. Można na niej znaleźć 12 świetnych, autorskich utworów.
The Harpagans na fb: https://www.facebook.com/Harpagans


🤪 Psycho Beets 🤪 to polska kapela grająca muzykę z elementami surf rocka, rockabilly i psychobilly. Członkowie zespołu to muzycy z dorobkiem zdobytym na polskiej scenie punk i hardcore: Rogal (kontrabas), Maro (perka), Konrad (gitara), Sugar Gabi (chórki), Mona Pepper (wokal). Kapela w obecnym składzie gra od 2019 roku. Ich muzyka przypadnie do gustu słuchaczom rządnym szybkiego i melodyjnego grania z damskim wokalem na czele 💄Ciekawostką jest fakt, że członkowie zespołu w większości, są tej samej krwi 🧛‍♂‍ Niedawno wydali swoją debiutancką płytę pt. ,,Psycho Beets”. Nadstawiajcie więc uszy Nietoperze, czeka Was dawka rytmów rodem z wariatkowa 🦇
Psycho Beets na fb: https://www.facebook.com/psychobeets


🕹 Tester Gier 🕹 to polski zespół crossoverowy wywodzący się ze śląskiej grupy Świniopas. Zespół powstał w 2012 roku i już od lat naparza w uszach fanów metalu z całej Polski. Teksty utworów Testera mają humorystyczny charakter, a nierzadko ich motywem przewodnim są gry oraz alkohol 🍺 Ukazały się już ich trzy albumy długogrające: „Muzyka przeciwko przeglądom muzycznym” (2015), „Nie jesteśmy muzykami” (2017) oraz ich najnowszy album „Wielkie kontrakty, duże wytwórnie” (2021). Zespół w swoich tekstach deklaruje ciągłą chęć rozwoju oraz duże ambicje muzyczne 💸 My im wierzymy, bo na scenie wymiatają, a ich muzyka jest porywa w pogo. Żaden fan mocnego brzmienia nie opuściłby ich koncertu 🔥
Tester Gier na fb: https://www.facebook.com/xtestergierx


Kiedy?
5 marca 2022
Gdzie?
Hala Stulecia we Wrocławiu, ul. Wystawowa 1
Pozostałe informacje (w tym kolejność i godziny występów) zostaną podane wkrótce.
Link do biletów: https://goingapp.pl/…/kustomhead-2022…/marzec-2022
Kategorie: News 2022