W ramach naszej akcji „Masz Tatuaż? Oddaj Krew!” szukamy 40 osób [EDIT: NA TERAZ NIE SZUKAMY], które zechcą podzielić się tym bezcennym darem. W sobotę, 18 lutego br. w godzinach 11:00-15:00 pod Halą Stulecia, gdzie odbywać się będzie Wrocław Tattoo Show, stanie specjalne stanowisko TATTOOARTIST, na którym zaparkuje KRWIOBUS. Obalmy wspólnie mit, że osoby z tatuażem nie mogą oddawać krwi!


Oczywiście posiadanie tatuażu nie jest obowiązkowe. Dla wszystkich osób, które oddadzą krew przewidzieliśmy konkurs, w którym do wygrania jest voucher o wartości 1000 zł na tatuaż do studia Ink Blink Tattoo lub Mozaika Tattoo we Wrocławiu. Każdy ochotnik otrzyma również krem do pielęgnacji tatuaży od Partnera akcji Neba.

Co trzeba zrobić?

Trzeba się zapisać na określoną godzinę: 11:00, 12:00, 13:00 lub 14:00. W każdej godzinie oddać krew może maksymalnie 10 osób.

Jak się zapisać?

W prawym dolnym rogu tego artykułu znajduje się czerwony button z napisem „Zapisz się i oddaj krew!”. Kliknij w niego a następnie otworzy Ci się specjalny formularz zgłoszeń przygotowany przez Partnera Technologicznego akcji – firmę timerise. Postępuj zgodnie z poniższą instrukcją.

Ważne.

Po zrobieniu tatuażu obowiązuje 6 miesięczna dyskwalifikacja z oddawania krwi, więc jeśli masz świeży tatuaż to niestety musisz odczekać pół roku. Jednak po tym czasie donacja jest możliwa, wystarczy tylko chcieć.

Krew jest bezcennym lekiem, którego nie można kupić ani wyprodukować, może go ofiarować wyłącznie człowiek. Samego oddawania krwi nie trzeba się bać. Oddawanie krwi nie boli a posiadanie tatuażu wbrew powszechnemu mitowi nie jest przeciwskazaniem do donacji a jak dotąd nie wymyślono zamiennika krwi. Dlatego tak ważne jest uświadamianie społeczeństwa, że krew jest potrzebna każdego dnia i nie da się jej wytworzyć w laboratorium. Krew i jej składniki podawane są głównie osobom, które utraciły swoją własną krew w wyniku wypadku albo zabiegu operacyjnego, osobom z zaburzeniami krzepnięcia, po oparzeniach i urazach, a także pacjentom z chorobami rozrostowymi i nowotworami, w trakcie i po chemioterapii, kobietom w ciąży, dzieciom i noworodkom.