MAD SIN we Wrocławiu w Hali Stulecia na głównej scenie! To będzie absolutny ogień! Mało tego, jeden bilet a ogrom atrakcji: koncerty, wystawa amerykańskich aut zabytkowych i motocykli custom Kustomhead oraz targi tatuażu Wrocław Tattoo Show!

—-
MAD SIN

Jeden z czołowych europejskich zespołów psychobilly założony został w 1987 roku przez trójkę przyjaciół, zarabiających na życie jako uliczni muzycy grający rockabilly, bluesa i country. Fani punk rocka i psychobilly żyjący z dnia na dzień na berlińskich ulicach już wkrótce stali się znani dzięki szalonym koncertom w kiepskich barach i na squatach.

W 1988 roku ukazała się pierwsza klasyczna płyta Mad Sin – „Chills & Thrills in a Drama of Mad Sin & Mystery”. Dzięki kolejnym wydawnictwom i wielu koncertom zespół dołączył do czołówki światowej sceny. Przełomowa okazała się płyta „God Save the Sin”, wydana w 1996 roku przez holenderską firmę „Count Orlok”, na której Mad Sin w rewelacyjny sposób połączył psychobilly, rockabilly, punk rock i hardcore. Wkrótce zaczęli też występować na wspólnych koncertach z tak legendarnymi zespołami jak Faith No More, Gwar, Misfits, Suicidal Tendencies, Meteors i wieloma innymi.

Niebywała energia i niesamowity image muzyków sprawiają, że koncert Mad Sin to niezapomniane rock’n’rollowe widowisko. W odróżnieniu od większości zespołów psychobilly teksty Mad Sin często dotyczą polityki i problemów społecznych, jednak nawet poważne tematy podane są z dużą dozą czarnego humoru i stylistyki rodem z horrorów.

Zespół ma obecnie status kultowy i liczne grono fanów na całym świecie, z których najwierniejsi zrzeszeni są w fan-clubie „Sindicate”. Polska publiczność pokochała Mad Sin nie tylko za sprawą znakomitych płyt, ale również dzięki koncertowi w bielskim klubie „Rude Boy” (październik 2005). Mad Sin to „naspeedowany” Stray Cats pomieszany z Misfits, Samhain i Motorhead na wspólnej balandze z psychotycznym Elvisem z lat 50.!

18.02. 2023 Wrocław, Hala Stulecia
Bilety na www.kustomhead.pl

Kategorie: News 2023