Zapraszamy na wyjątkowy koncert legendarnego zespołu FLAPJACK podczas trzeciej edycji Kustomhead w Hali Stulecia we Wrocławiu.

Flapjack powstał w 1993 roku z inicjatywy Roberta „Litzy” Friedricha Macieja „Ślimaka” Starosty (obaj z zespołu Acid Drinkers). Pozycję drugiego gitarzysty objął Maciej Jahnz, z którym Litza grał wcześniej w zespole Slavoy. Basistą został Jacek „Hrap-Luck” Chraplak, późniejszy realizator dźwięku, do składu dołączył również Marcin „Wimek” Wimońć, wokalista i saksofonista zespoły Squot. Przez pewien okres gitarzystą Flapjacka był także nieodżałowany Aleksander „Olass” Mendyk. Rolę wokalisty, po kilku zmianach personalnych, ostatecznie objął Grzegorz „Guzik” Guziński z trójmiejskich formacji Red Rooster i Ndingue.
Flapjack ma w swoim dorobku cztery płyty („Ruthless Kick”, „Fairplay”, Juicy Planet Eart” i „KeepYourHeads Down”) oraz wiele koncertów i tras koncertowych z zaprzyjaźnionymi zespołami polskiej sceny metalowej, grał również na jednej scenie m.in. z legendarnym Faith No More.

Kategorie: News 2024